بیستو جایگزین سایت های دانلود تورنت خارجی

ایده راه اندازی سیستم  دانلود تورنت  به زمانی برمیگردد که برای دانلود تصاویر استوک مجدد به تورنت مراجعه کردم. برای اولین بار بجای نصب نرم افزارهای معمول دانلود تورنت مثل bittorrent از سایت های دانلود تورنت خارجی استفاده کردم که تورنت را بجای من دانلود میکردند و لینک مستقیم دانلود ایجاد میکردند و متوجه شدم بسیاری از هموطنان من نیز از این سایت ها برای دانلود تورنت استفاده میکنند. این سایت ها محدودیت هایی برای کاربران رایگان خود داشتند که سبب میشد کاربران حرفه ای تر اکانت خریداری کنند ولی من نمیتوانستم بصورت مستقیم اکانت خریداری کنم.

سایت مشابهی در ایران چنین سرویس ای برای دانلود تورنت ارائه نمیکرد. سایت هایی بودند که برای دانلود از سرویس های اشتراک فایل راه اندازی شده بودند و قابلیت دانلود تورنت هم داشتند اما این سایت ها نیز تعرفه خود را براساس مقدار دانلود طرح ریزی کرده بودند و درعمل برای دانلود تورنت چندان بصرفه نبود. درحالیکه در سایت های خارجی دانلود تورنت از محدودیت حجم دانلود استفاده نمیشد و کاربر میتوانست هرمقدار دانلود داشته باشد و محدودیت صرفا برمبنای فضای دیسک استفاده شده و تعداد تورنت فعال محاسبه میشد.

در این شرایط بود که تصمیم به راه اندازی  سیستم دانلود تورنت  گرفتم و پروژه  بیتسو  را شروع کردم. سیستمی تحت وب برای دانلود تورنت با قابلیت هایی که سایت های خارجی به کاربرانشان ارائه میکردند. قابلیت هایی از جمله اطلاع رسانی تکمیل شدن تورنت از طریق ایمیل، زیپ کردن فایل های تورنت، مشاهده فیلم های تورنت بصورت آنلاین، انتقال فایل های تورنت به سرور دیگر و ... همه اینها سبب میشد کاربر تورنت پهنای باند اش را کمتر مصرف کند و این مزیت خیلی خوبی نسبت به شیوه سنتی دانلود تورنت و نصب نرم افزارهای معمول تورنت بود.

از ابتدای راه اندازی سیستم از روش های مختلفی برای پیاده سازی  سیستم دانلود تورنت  استفاده شد که در این مسیر با مشکلاتی نیز روبرو شدم. درنهایت از زبان JavaScript و پلتفرم nodejs برای پیاده سازی سیستم استفاده کردم. صفحه اصلی با زبان فارسی طراحی شد ولی پنل کاربری با زبان انگلیسی ایجاد شد و با پایدار شدن سیستم و رفع نواقص آن کم کم شروع به ایجاد صفحات معرفی سیستم بصورت انگلیسی زبان کردم. هدفم از اینکار جذب مشتریان غیرایرانی بود. از سیستم پرداخت bitcoin برای پرداخت کاربران خارج از ایران استفاده کردم و بخاطر تحریمها هنوز نتوانستم رویه های پرداخت دیگری از جمله paypal برای دریافت هزینه ها استفاده کنم.

در ابتدای راه اندازی  بیتسو  از سرور مجازی برای دانلود تورنت استفاده می شد و الان با توجه به استقبال خوب کاربران ایرانی، دانلود تورنت روی سرور اختصاصی و در یکی از بهترین دیتاسنترها سرویس دهی میشود بنحوی که کاربران ایرانی در زمان دانلود لینک مستقیم تورنت ها با افت سرعت مواجه نمیشوند.

الان هم کماکان درحال بروزسانی و ارتقای سیستم دانلود تورنت هستم و درپی ایجاد روبات تلگرام با قابلیت دانلود تورنت.

چگونه از تورنت فیلم دانلود کنیم

منبع اصلی اکثر فیلم هایی که در اینترنت بدون کپی رایت منتشر میشود شبکه تورنت است. بنابر این میتوان جدیدترین فیلم های منتشر شده با کیفیت های متنوع را از طریق تورنت دانلود کنید.

برای دانلود فیلم از طریق شبکه تورنت اولین قدم یافتن فایل تورنت مربوط به فیلم است که با پسوند .torrent میباشد. برای یافتن این فایل میبایست به سایت هایی که فایل های تورنت را منتشر میکنند مراجعه کنید. سایت های متعددی هستند که فایل های تورنت را در دسته بندی های مختلف برای دانلود قرار میدهند که در زیر تعدادی از آنها فهرست شده است.

فیلم مورد نظر خود را در سایت تورنت پیدا کنید و فایل تورنت مربوط به آنرا دانلود کنید (فایل تورنت با پسوند .torrent) سپس در بیتسو برای دانلود و تبدیل آن به لینک مستقیم درج کنید.

بسته به نوع فایل و تعداد افرادی آنرا به اشتراک گذاشته اند ممکن است دانلود و تبدیل شدن به لینک مستقیم مقداری زمانبر باشد. بعد از کامل شدن دانلود شما ایمیلی مبنی بر دانلود شدن فیلم تورنت دریافت میکنید. سپس وارد محیط کاربری خود شده و فیلم را با دانلود منیجر و سرعت بالا دانلود نمایید.

دانلود فایل تورنت با IDM

استفاده از idm برای دانلود بین کاربران اینترنت بسیار مرسوم است. و اکثر کاربران ترجیح میدهند دانلود های خود را با نرم افزار idm یا دانلود منیجر انجام دهند. اما بطور معمول نمیتوان فایل های تورنت را بصورت مستقیم از طریق دانلود منیجر دانلود کرد. چونکه پروتکل تورنت بنحوی ساخته شده است که میبایست کاربران دانلود کننده فایل ها همزمان به دیگر کاربران تورنت نیز سرویس دهند.

در اینجا قصد داریم نحوه دانلود تورنت با idm و دیگر نرم افزارهای دانلود منیجر را توضیح دهیم. برای اینکه بتوان از دانلود منیجر استفاده کرد میبایست اول فایل تورنت را به لینک مستقیم تبدیل کرد. تبدیل کردن تورنت به لینک مستقیم مزایای متعددی دارد از جمله اینکه :

  • از پهنای باند اینترنت برای آپلود به دیگر کاربران تورنت استفاده نمیشود و همین موضوع در صرفه جویی هزینه های اینترنت شما بسیار موثر است.
  • دانلود فایل زمانی شروع میشود که فایل تورنت کامل بصورت لینک مستقیم تبدیل شده باشد چونکه بسیار پیش می آید که فایل های تورنت بصورت کامل دانلود نمیشود و درعمل فایل ناقص دانلود می شود و بلااستفاده خواهد بود.

برای مستقیم کردن تورنت و دانلود آن با دانلود منیجر میتوان از سایت های مستقیم کننده تورنت مثل بیتسو استفاده کرد. سرور های بیتسو فایل تورنت را در دیتاسنترهای خارجی با پروتکل تورنت در فضایی که به شما اختصاص داده شده است دانلود میکنند و لینک آنرا برای دانلود با دانلود منیجر در اختیار شما قرار خواهد داد.

در این زمان کافیست لینک مستقیم را درون idm یا دانلود منیجر خود درج کنید و دانلود فایل را بر روی سیستم خود شروع نمایید.

بنابر این دیگر احتیاجی به نصب برنامه های دانلود تورنت روی سیستم خود نخواهید داشت و دیگر لازم نیست سیستم خود را شبانه روز برای کامل شدن تورنت روشن نگه دارید.

اگر یک فایل چند گیگی رو مثلا 99% دانلود کردی و بعد seed , peer ها خالی شدند چه کنیم؟

این یکی از مشکلات رایج هنگام دانلود تورنت های حجیم میباشد. و باعث میشود حجم زیادی از فایل دانلود شده ولی قابل استفاده نباشد. کاربران سرویس بیتسو این مشکل را نخواهند داشت چراکه در مرحله اول فایل تورنت بر روی سرورهای بیتسو دانلود خواهد شد و بعد از دانلود کامل ،کاربران میتواند با اطمینان از سالم بودن فایل ها آنها را با لینک مستقیم دانلود کنند و دیگر نگران تعداد seed ها و peer های تورنت خود نباشند.

بهترین سایت های دانلود تورنت 2017

در اینجا قصد داریم بهترین سایت های دانلود تورنت را معرفی کنیم.

1. The Pirate Bay thepiratebay درحال حاضر محبوب ترین پایگاه داده تورنت در دنیا میباشد. با رنک چشمگیر 131 بصورت جهانی در الکسا . محیط کاربری ساده و طیف گسترده ای از تورنت ها و مقدار کم تبلیغات همگی باعث محبوب شدن آن شده است. اگر بخوایم جایگزینی برای سایت KickassTorrents پیدا کنیم مطمئنا این یکی از آنهاست.

2. RarBG

RarBG بعنوان یکی از ترکر های تورنت در سال 2008 کار خود رو شروع کرد و به سرعت تبدیل یه سایتی شد که فایل های تورنت را روزانه در اختیار بیش از 300.000 کاربر بصورت روزانه قرار میدهد. این سایت به نحوی ایجاد شده تا کار با آن برای کاربران مبتدی تورنت نیز ساده باشد و کاربران حرفه ای تر بصورت متوالی نظرات خود را در مورد لینک های تورنت درج میکنند.

سرور آن در بلغارستان واقع شده است و دسترسی به این سایت در بعضی از کشورها محدود شده است.

3. YTS.ag

YTS.ag یکی دیگر از ترکر های تورنت است گرچه از سایت های TPB و RarBG کمی متفاوت تر بنظر میرسد و تمرکز اصلی خود را بر روی تورنت های فیلم قرار داده است. طراحی محیط کاربری زیبا انجام شده است و تعداد زیاد تورنت های فیلم با کیفیت های بالا 720p, 1080p و حتی 3D در آن قابل دانلود است.

قابلیت انتخاب کیفیت فیلم در هنگام دانلود دربین سایت های تورنت بی همتاست. پس یادمان باشد تنها تورنت فیلم در این سایت وجود دارد و کاربرانی که بدنبال نرم افزار ها و بازی هستند در این سایت پیدا نخواهند کرد.

انتقال فایلهای تورنت به گوگل درایو

سرویس گوگل درایو 15 گیگ فضای ذخیره سازی فایل دراختیار کاربران قرار میدهد. شما میتوانید فایل های تورنت دانلود شده خود را به سرویس گوگل درایو خود منتقل نمایید. برای انجام اینکار لازم نیست شما فایل را دانلود کنید بلکه فایل های مستقیما از روی سرور به گوگل درایو منتقل خواهد شد.

برای انتقال فایل های تورنت به گوگل درایو مراحل زیر را انجام دهید:

فایل تورنت دانلود شده روی سرور را انتخاب نمایید و دکمه Google Drive Upload را کلیک نمایید.

انتخاب فایل برای انتقال به گوگل درایو
درحال انتقال فایل به گوگل درایو

در این مرحله انتقال فایل از روی سرور به گوگل درایو آغاز شده است. این مرحله بسته به حجم فایل انتقالی ممکن است مقداری زمانبر باشد.

انتقال فایل تورنت انجام شد

بعد از تکمیل شدن انتقال فایل تورنت به گوگل درایو، وارداکانت گوگل درایوخود شوید.

فایل تورنت در گوگل درایو

اکنون فایل تورنت شما در گوگل درایو وجود دارد.

دانلود تورنت از سرور ایران (آپلود بوی)

درحال حاضر دانلود از سرورهای داخل ایران با سرعت بالاتری انجام میشود. بنابراین اکثر کاربران ترجیح میدهند دانلود های خود را از طریق سرورهای داخل ایران انجام دهند.

در اینجا قصد داریم نحوه انتقال فایل های تورنت دانلود شده در بیتسو به سرورهای داخل ایران (آپلودبوی) را مرور کنیم.

برای شروع میبایست در سایت آپلود بویعضو شود(عضویت رایگان است).

بعد از عضویت میتوانید وارد محیط کاربری خود شده و گزینه "آپلود فایل" را کلیک نمایید.

ثبت نام در آپلود بوی برای انتقال فایل های تورنت

در پنجره باز شده، تب "آپلود فایل از سایتهای دیگر" را کلیک نموده و آدرس فایل دانلود شده تورنت در بیتسو را درج نمایید و درنهایت Upload را کلیلک نمایید.

آدرس لینک فایل تورنت را کپی کنید

درج فایل تورنت برای آپلود در سرور ایران

حال میتوانید فایل دانلود شده تورنت خود را از طریق سرور ایران آپلودبوی دانلود نمایید و یا اینکه لینک دانلود را برای استفاده در سایت خود استفاده نمایید.

دانلود تورنت از سرور ایران