دانلود از بهترین ترکرهای خصوصی تورنت

قابلیت جستجو و دانلود از ترکرهای خصوصی تورنت به بیتسو اضافه شد. نیازی نیست کاربران از ترکرهای خصوصی اکانت جداگانه داشته باشند و همه کاربران میتوانند از ترکرهای خصوصی درج شده در بیتسو استفاده نمایند.

درحال حاضر دانلود از ترکرهای TorrentLeech و HDTorrents و HDchina بصورت نامحدود است و کاربران فقط میبایست فضای کافی برای ذخیره تورنت را در اکانت خود داشته باشند.

فهرست ترکرهای خصوصی تورنت بشرح زیر است:

 • TorrentLeech
  دانلود تورنت فیلم و سریال

 • HDTorrents
  دانلود تورنت فیلم و سریال

 • HDchina
  دانلود تورنت فیلم و سریال

 • IpTorrents
  دانلود تورنت فیلم و سریال

 • Torrenting
  دانلود تورنت فیلم و سریال

دانلود تورنت با شاتل لند

شاتل امکانی را برای مشترکین خود فراهم کرده تا بتوانند فایل ها را به آپلودسنتر شاتل منتقل کنند. 150گیگابایت فضای رایگان، استفاده از حداکثر سرعت از جمله مزایای این سرویس است. دانلود از آپلودسنتر شاتل برای مشترکین شاتل مجانی است و از حجم اینترنت مشترکین شاتل کاسته نخواهد شد.

کاربران بیتسو که از سرویس‎های شاتل استفاده می‎کنند می‎توانند فایل‎های تورنت مستقیم شده در بیتسو را به شاتل‎لند منتقل کرده و از آنجا دانلود کنند، از این طریق هم سرعت دانلود بالاتری خواهند داشت و هم از حجم اینترنت آنها کم نمی‎شود.

برای اینکار کافیست لینک فایل تورنتی که قبلا در بیتسو مستقیم شده را در پنل شاتل‎لند خود وارد نمایید و منتظر بمانید تا انتقال فایل از بیتسو به شاتل‎لند کامل شود. سپس از طریق لینکی که همانجا نمایش داده می‎شود فایل را روی سیستم خود دانلود کنید.

ترکرهای خصوصی تورنت چیست؟

اگر شما هم از تورنت برای دانلود فایل استفاده کرده باشید حتما اسم ترکرهای خصوصی یا شبکه‌های خصوصی تورنت را شنیده اید. و برایتان این سوالها پیش آمده که

 • ترکرهای خصوصی تورنت چیست و چکونه می‌توان از آنها تورنت دانلود کرد؟
 • تفاوت ترکرهای خصوصی و عمومی تورنت در چیست؟
 • چرا ترکرهای خصوصی بوجود آمد؟

ترکرهای خصوصی سایت‌هایی هستند که برخلاف ترکرهای عمومی تورنت، برای دسترسی به تورنت‌های آن می‌بایست ابتدا ثبت نام کرد. هرکاربر عضو می‌بایست قوانین سایت را رعایت کند که از جمله این قوانین نرخ آپلود و دانلود هستش. درواقع شما می‌بایست بعد از دانلود تورنت، تورنت را حذف نکنید و اجازه دهید که دیگر کاربران هم به همان میزان از شما دانلود داشته باشند.

سرعت دانلود بالاتر، فایل‌های با کیفیت تر و گروه پشتیبان بررسی کننده فایل‌ها از جمله مزیت‌های ترکرهای خصوصی تورنت هستش.

این سایت‌ها بنام ترکرهای خصوصی تورنت شناخته میشود چونکه آنها تعیین میکنند چه افرادی می‌توانند از سایت استفاده کنند و استفاده از آن‌ها برای همه مجاز نیست.

استفاده از ترکرخصوصی تورنت خیلی خوب است اما قوانین خاص خود را هم دارد که رعایت این قوانین همیشه ساده نیست. باید یادآوری کنم که استفاده از ترکرهای خصوصی برای دانلود تورنت مناسب همه افراد نیست.

برای ورود و ثبت نام در این سایت‌ها شما نیاز به دعوتنامه دارید یعنی یکی از اعضای قدیمی سایت می‌بایست برای شما دعوتنامه ارسال کند.

کلمه خصوصی دقیقا به چه معناست؟

برای یادآوری باید گفت تورنت ترکر (Torrent Tracker) یک سرور است که ارتباط بین دانلودکننده‌ها و آپلودکننده‌های تورنت را مدیریت می‌کند. مشخصه ترکرهای خصوصی اینه که فقط اعضا می‌توانند به آن متصل شوند برخلاف Rarbg یا PirateBay که همه می‌توانند تورنت‌های آنها را جستجو و دانلود کنند.

برای استفاده از ترکرهای خصوصی بعد از ثبت نام میبایست قوانین آنها رعایت شود از جمله این قوانین میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

قوانین مربوط به نسبت آپلود/دانلود تورنت:

شما می‌بایست در زمان استفاده از ترکرخصوصی بتوانید نسبت معینی از آپلود/دانلود را رعایت کنید. بنابراین شما دیگه نمی‌توانید تنها تورنت را دانلود کنید و سپس آنرا حذف کنید بلکه می‌بایست سید کنید تا دیگران هم بتوانند از شما دانلود کنند. بعضی از سایت‌ها اگر نسبت آپلود/دانلود مناسبی نداشته باشید اکانت شما را حذف می‌کنند.

قوانین مربوط به دعوت دیگران به سایت:

شما مسئول عملکرد افرادی که دعوت کرده اید هم خواهید بود. اگر این افراد به گروه لطمه بزنند و قوانین را رعایت نکنند ممکن است برای اکانت شما هم مشکل بوجود بیاید.

قوانین مربوط به آپلود فایل‌ها:

اگر شما فایل در سایت آپلود کنید، این فایل باید حداقل‌هایی از لحاظ کیفیت، فرمت و اطلاعات تکمیلی داشته باشد. به همین دلیل است که ترکرهای خصوصی دارای دسته بندی‌های دقیق تر و کیفیت بالاتر فایل‌ها می‌باشند.

اگر می‌خواهید از ترکرهای خصوصی تورنت دانلود کنید می‌توانید از سرویس دانلودر تورنت بیتسو استفاده کنید.

آموزش دانلود از تورنت

روش های مختلفی برای دانلود رایگان فیلم، آلبوم های موسیقی و کتاب های پولی از اینترنت وجود دارد. تورنت بدون بحث محبوب ترین شیوه برای دسترسی و دانلود فایهای پولی هستش. در این پست آموزش دانلود تورنت را مرور خواهیم کرد.

مراحل کار بصورت خلاصه:

 1. مراجعه به وب سایت های Torrent Tracker (سایت های جسجوی تورنت)
 2. جستجو برای پیدا کردن فایل مورد نظر از بین تورنت ها
 3. دانلود فایل اطلاعات تورنت (این فایل ها با پسوند .torrent یا .manet میباشد)
 4. نصب برنامه Torrent Client و یا استفاده از سایت های مستقیم کننده لینک تورنت
 5. قرار دادن فایل تورنت برای شروع دانلود
 6. پیگیری و مشاهده وضعیت دانلود تورنت

 7. مراجعه به سایت های ترکر (Torrent Tracker) ترکرها سایت هایی هستند که فهرستی بلند از فایل های تورنت را دراختیار دارند. در کل دو مدل ترکر تورنت داریم یکی ترکرهای تورنت عمومی و ترکر های تورنت خصوصی.

ترکرهای تورنت عمومی برای همه قابل دسترس هستش اینها همون سایت هایی هستند که با سرچ Torrent Tracker در گوگل براحتی میتونید پیداشون کنید مثل rarbg.to. (لیست بهترین ترکرهای سایت 2017)

ترکرهای خصوصی سایت هایی هستند که برای ورود به آن باید دعوت نامه از کاربران قبلی آن داشته باشید مثل iptorrents.com . معمولا این نوع ترکرها قوانین خاص خودشون را دارند مثلا روی مقدار آپلود و دانلود حساس هستند.

 1. سرچ برای پیدا کردن تورنت های مورد نظر وارد هرکدام از سایت های ترکر که شوید قسمتی برای سرچ داره که میتوانید برای پیدا کردن تورنت استفاده کنید و یا اینکه در لیست تورنت ها بگردید و تورنت هایی که بنظرتون جالب هست رو دانلود کنید.

 2. دانلود تورنت با سیدهای فعال (Seed) سرعت دانلود تورنت نسبت مستقیمی با تعداد سیدهای آن دارد. سید در واقع کاربری از تورنت است که فایل رو برای دانلود دیگر کاربران به استراک گذاشته است. بنابر این تورنتی که سیدهای بیشتری داشته باشد نه تنها سریعتر دانلود میشود بلکه احتمال اینکه فایل الکی باشه و یا ویروسی باشه خیلی کمتر خواهد بود.

تعداد لیچرها هم در سرعت دانلود شما تاثیرگذار خواهد بود. لیچر، کاربری از تورنت است که درحال دانلود فایل میباشد اما آپلودی ندارد. درواقع لیچر بصورت خودکار بعد از دانلود کامل تورنت به یک سیدر تبدیل میشود و فایل را برای دیگر کاربران تورنت به اشتراک میگذارد بنابراین اگر تعداد لیچرها خیلی بیشتر از سیدر ها باشد شما با مشکل افت سرعت مواجه خواهید شد.

بعد از یافتن فایل تورنت مورد نظرتون میتوانید تورنت را از طریق بیتسو به لینک مستقیم تبدیل کنید و بعد از دانلود شدن کامل آن روی سرورهای بیتسو، براحتی آنرا با دانلودمنیجر روی سیستم خودتون دانلود کنید.

دانلود تورنت اندروید

برای دانلود تورنت با گوشی اندروید برنامه های مختلفی وجود داره که میتونید روی گوشیتون نصب کنید اما راحت ترین و بصرفه ترین روش، تبدیل تورنت به لینک مستقیم و بعدش دانلود اون با گوشی اندرویدی هستش.

فراموش نکنید که درحالت عادی میبایست مقداری زیادی از پهنای باند اینترنت موبایل خودتون رو صرف آپلود تورنت کنید درواقع همانطور که شما فایل رو از دیگر کاربران تورنت دانلود میکنید بطور همزمان دیگر کاربران تورنت هم فایل رو از شما دانلود میکنند.

پس بجای نصب برنامه تورنت روی گوشی اندرویدی و مصرف بیش از اندازه پهنای باند خود میتوانید از سرویس  مستقیم کننده تورنت بیتسو  استفاده کنید و با اطمینان از مستقیم شدن تورنت (خیلی از فایل های تورنت ناقص هستش) فقط مانند لینک های معمولی فایلها رو با  گوشی اندرویدی  خودتون دانلود کنید.

اگر مایل هستید که فایل های فیلم تورنت رو  بدون دانلود کامل  تماشا کنید میتونید از طریق نصب vlc روی گوشی اندروید اینکار رو انجام بدین. برای مشاهده تصاویر آموزشی کلیک کنید .

بیتسو جایگزین سایت های دانلود تورنت خارجی

ایده راه اندازی سیستم  دانلود تورنت  به زمانی برمیگردد که برای دانلود تصاویر استوک مجدد به تورنت مراجعه کردم. برای اولین بار بجای نصب نرم افزارهای معمول دانلود تورنت مثل bittorrent از سایت های دانلود تورنت خارجی استفاده کردم که تورنت را بجای من دانلود میکردند و لینک مستقیم دانلود ایجاد میکردند و متوجه شدم بسیاری از هموطنان من نیز از این سایت ها برای دانلود تورنت استفاده میکنند. این سایت ها محدودیت هایی برای کاربران رایگان خود داشتند که سبب میشد کاربران حرفه ای تر اکانت خریداری کنند ولی من نمیتوانستم بصورت مستقیم اکانت خریداری کنم.

سایت مشابهی در ایران چنین سرویس ای برای دانلود تورنت ارائه نمیکرد. سایت هایی بودند که برای دانلود از سرویس های اشتراک فایل راه اندازی شده بودند و قابلیت دانلود تورنت هم داشتند اما این سایت ها نیز تعرفه خود را براساس مقدار دانلود طرح ریزی کرده بودند و درعمل برای دانلود تورنت چندان بصرفه نبود. درحالیکه در سایت های خارجی دانلود تورنت از محدودیت حجم دانلود استفاده نمیشد و کاربر میتوانست هرمقدار دانلود داشته باشد و محدودیت صرفا برمبنای فضای دیسک استفاده شده و تعداد تورنت فعال محاسبه میشد.

در این شرایط بود که تصمیم به راه اندازی  سیستم دانلود تورنت  گرفتم و پروژه  بیتسو  را شروع کردم. سیستمی تحت وب برای دانلود تورنت با قابلیت هایی که سایت های خارجی به کاربرانشان ارائه میکردند. قابلیت هایی از جمله اطلاع رسانی تکمیل شدن تورنت از طریق ایمیل، زیپ کردن فایل های تورنت، مشاهده فیلم های تورنت بصورت آنلاین، انتقال فایل های تورنت به سرور دیگر و ... همه اینها سبب میشد کاربر تورنت پهنای باند اش را کمتر مصرف کند و این مزیت خیلی خوبی نسبت به شیوه سنتی دانلود تورنت و نصب نرم افزارهای معمول تورنت بود.

از ابتدای راه اندازی سیستم از روش های مختلفی برای پیاده سازی  سیستم دانلود تورنت  استفاده شد که در این مسیر با مشکلاتی نیز روبرو شدم. درنهایت از زبان JavaScript و پلتفرم nodejs برای پیاده سازی سیستم استفاده کردم. صفحه اصلی با زبان فارسی طراحی شد ولی پنل کاربری با زبان انگلیسی ایجاد شد و با پایدار شدن سیستم و رفع نواقص آن کم کم شروع به ایجاد صفحات معرفی سیستم بصورت انگلیسی زبان کردم. هدفم از اینکار جذب مشتریان غیرایرانی بود. از سیستم پرداخت bitcoin برای پرداخت کاربران خارج از ایران استفاده کردم و بخاطر تحریمها هنوز نتوانستم رویه های پرداخت دیگری از جمله paypal برای دریافت هزینه ها استفاده کنم.

در ابتدای راه اندازی  بیتسو  از سرور مجازی برای دانلود تورنت استفاده می شد و الان با توجه به استقبال خوب کاربران ایرانی، دانلود تورنت روی سرور اختصاصی و در یکی از بهترین دیتاسنترها سرویس دهی میشود بنحوی که کاربران ایرانی در زمان دانلود لینک مستقیم تورنت ها با افت سرعت مواجه نمیشوند.

الان هم کماکان درحال بروزسانی و ارتقای سیستم دانلود تورنت هستم و درپی ایجاد روبات تلگرام با قابلیت دانلود تورنت.

چگونه از تورنت فیلم دانلود کنیم

منبع اصلی اکثر فیلم هایی که در اینترنت بدون کپی رایت منتشر میشود شبکه تورنت است. بنابر این میتوان جدیدترین فیلم های منتشر شده با کیفیت های متنوع را از طریق تورنت دانلود کنید.

برای دانلود فیلم از طریق شبکه تورنت اولین قدم یافتن فایل تورنت مربوط به فیلم است که با پسوند .torrent میباشد. برای یافتن این فایل میبایست به سایت هایی که فایل های تورنت را منتشر میکنند مراجعه کنید. سایت های متعددی هستند که فایل های تورنت را در دسته بندی های مختلف برای دانلود قرار میدهند که در زیر تعدادی از آنها فهرست شده است.

فیلم مورد نظر خود را در سایت تورنت پیدا کنید و فایل تورنت مربوط به آنرا دانلود کنید (فایل تورنت با پسوند .torrent) سپس در بیتسو برای دانلود و تبدیل آن به لینک مستقیم درج کنید.

بسته به نوع فایل و تعداد افرادی آنرا به اشتراک گذاشته اند ممکن است دانلود و تبدیل شدن به لینک مستقیم مقداری زمانبر باشد. بعد از کامل شدن دانلود شما ایمیلی مبنی بر دانلود شدن فیلم تورنت دریافت میکنید. سپس وارد محیط کاربری خود شده و فیلم را با دانلود منیجر و سرعت بالا دانلود نمایید.

دانلود فایل تورنت با IDM

استفاده از idm برای دانلود بین کاربران اینترنت بسیار مرسوم است. و اکثر کاربران ترجیح میدهند دانلود های خود را با نرم افزار idm یا دانلود منیجر انجام دهند. اما بطور معمول نمیتوان فایل های تورنت را بصورت مستقیم از طریق دانلود منیجر دانلود کرد. چونکه پروتکل تورنت بنحوی ساخته شده است که میبایست کاربران دانلود کننده فایل ها همزمان به دیگر کاربران تورنت نیز سرویس دهند.

در اینجا قصد داریم نحوه دانلود تورنت با idm و دیگر نرم افزارهای دانلود منیجر را توضیح دهیم. برای اینکه بتوان از دانلود منیجر استفاده کرد میبایست اول فایل تورنت را به لینک مستقیم تبدیل کرد. تبدیل کردن تورنت به لینک مستقیم مزایای متعددی دارد از جمله اینکه :

 • از پهنای باند اینترنت برای آپلود به دیگر کاربران تورنت استفاده نمیشود و همین موضوع در صرفه جویی هزینه های اینترنت شما بسیار موثر است.
 • دانلود فایل زمانی شروع میشود که فایل تورنت کامل بصورت لینک مستقیم تبدیل شده باشد چونکه بسیار پیش می آید که فایل های تورنت بصورت کامل دانلود نمیشود و درعمل فایل ناقص دانلود می شود و بلااستفاده خواهد بود.

برای مستقیم کردن تورنت و دانلود آن با دانلود منیجر میتوان از سایت های مستقیم کننده تورنت مثل بیتسو استفاده کرد. سرور های بیتسو فایل تورنت را در دیتاسنترهای خارجی با پروتکل تورنت در فضایی که به شما اختصاص داده شده است دانلود میکنند و لینک آنرا برای دانلود با دانلود منیجر در اختیار شما قرار خواهد داد.

در این زمان کافیست لینک مستقیم را درون idm یا دانلود منیجر خود درج کنید و دانلود فایل را بر روی سیستم خود شروع نمایید.

بنابر این دیگر احتیاجی به نصب برنامه های دانلود تورنت روی سیستم خود نخواهید داشت و دیگر لازم نیست سیستم خود را شبانه روز برای کامل شدن تورنت روشن نگه دارید.

اگر یک فایل چند گیگی رو مثلا 99% دانلود کردی و بعد seed , peer ها خالی شدند چه کنیم؟

این یکی از مشکلات رایج هنگام دانلود تورنت های حجیم میباشد. و باعث میشود حجم زیادی از فایل دانلود شده ولی قابل استفاده نباشد. کاربران سرویس بیتسو این مشکل را نخواهند داشت چراکه در مرحله اول فایل تورنت بر روی سرورهای بیتسو دانلود خواهد شد و بعد از دانلود کامل ،کاربران میتواند با اطمینان از سالم بودن فایل ها آنها را با لینک مستقیم دانلود کنند و دیگر نگران تعداد seed ها و peer های تورنت خود نباشند.

انتقال فایلهای تورنت به گوگل درایو

سرویس گوگل درایو 15 گیگ فضای ذخیره سازی فایل دراختیار کاربران قرار میدهد. شما میتوانید فایل های تورنت دانلود شده خود را به سرویس گوگل درایو خود منتقل نمایید. برای انجام اینکار لازم نیست شما فایل را دانلود کنید بلکه فایل های مستقیما از روی سرور به گوگل درایو منتقل خواهد شد.

برای انتقال فایل های تورنت به گوگل درایو مراحل زیر را انجام دهید:

فایل تورنت دانلود شده روی سرور را انتخاب نمایید و دکمه Google Drive Upload را کلیک نمایید.

انتخاب فایل برای انتقال به گوگل درایو
درحال انتقال فایل به گوگل درایو

در این مرحله انتقال فایل از روی سرور به گوگل درایو آغاز شده است. این مرحله بسته به حجم فایل انتقالی ممکن است مقداری زمانبر باشد.

انتقال فایل تورنت انجام شد

بعد از تکمیل شدن انتقال فایل تورنت به گوگل درایو، وارداکانت گوگل درایوخود شوید.

فایل تورنت در گوگل درایو

اکنون فایل تورنت شما در گوگل درایو وجود دارد.

بهترین سایت های دانلود تورنت 2017

در اینجا قصد داریم بهترین سایت های دانلود تورنت را معرفی کنیم.

1. The Pirate Bay thepiratebay درحال حاضر محبوب ترین پایگاه داده تورنت در دنیا میباشد. با رنک چشمگیر 131 بصورت جهانی در الکسا . محیط کاربری ساده و طیف گسترده ای از تورنت ها و مقدار کم تبلیغات همگی باعث محبوب شدن آن شده است. اگر بخوایم جایگزینی برای سایت KickassTorrents پیدا کنیم مطمئنا این یکی از آنهاست.

2. RarBG

RarBG بعنوان یکی از ترکر های تورنت در سال 2008 کار خود رو شروع کرد و به سرعت تبدیل یه سایتی شد که فایل های تورنت را روزانه در اختیار بیش از 300.000 کاربر بصورت روزانه قرار میدهد. این سایت به نحوی ایجاد شده تا کار با آن برای کاربران مبتدی تورنت نیز ساده باشد و کاربران حرفه ای تر بصورت متوالی نظرات خود را در مورد لینک های تورنت درج میکنند.

سرور آن در بلغارستان واقع شده است و دسترسی به این سایت در بعضی از کشورها محدود شده است.

3. YTS.ag

YTS.ag یکی دیگر از ترکر های تورنت است گرچه از سایت های TPB و RarBG کمی متفاوت تر بنظر میرسد و تمرکز اصلی خود را بر روی تورنت های فیلم قرار داده است. طراحی محیط کاربری زیبا انجام شده است و تعداد زیاد تورنت های فیلم با کیفیت های بالا 720p, 1080p و حتی 3D در آن قابل دانلود است.

قابلیت انتخاب کیفیت فیلم در هنگام دانلود دربین سایت های تورنت بی همتاست. پس یادمان باشد تنها تورنت فیلم در این سایت وجود دارد و کاربرانی که بدنبال نرم افزار ها و بازی هستند در این سایت پیدا نخواهند کرد.

دانلود تورنت از سرور ایران (آپلود بوی)

درحال حاضر دانلود از سرورهای داخل ایران با سرعت بالاتری انجام میشود. بنابراین اکثر کاربران ترجیح میدهند دانلود های خود را از طریق سرورهای داخل ایران انجام دهند.

در اینجا قصد داریم نحوه انتقال فایل های تورنت دانلود شده در بیتسو به سرورهای داخل ایران (آپلودبوی) را مرور کنیم.

برای شروع میبایست در سایت آپلود بویعضو شود(عضویت رایگان است).

بعد از عضویت میتوانید وارد محیط کاربری خود شده و گزینه "آپلود فایل" را کلیک نمایید.

ثبت نام در آپلود بوی برای انتقال فایل های تورنت

در پنجره باز شده، تب "آپلود فایل از سایتهای دیگر" را کلیک نموده و آدرس فایل دانلود شده تورنت در بیتسو را درج نمایید و درنهایت Upload را کلیلک نمایید.

آدرس لینک فایل تورنت را کپی کنید

درج فایل تورنت برای آپلود در سرور ایران

حال میتوانید فایل دانلود شده تورنت خود را از طریق سرور ایران آپلودبوی دانلود نمایید و یا اینکه لینک دانلود را برای استفاده در سایت خود استفاده نمایید.

دانلود تورنت از سرور ایران