روش های مختلفی برای دانلود رایگان فیلم، آلبوم های موسیقی و کتاب های پولی از اینترنت وجود دارد. تورنت بدون بحث محبوب ترین شیوه برای دسترسی و دانلود فایهای پولی هستش. در این پست آموزش دانلود تورنت را مرور خواهیم کرد.

مراحل کار بصورت خلاصه:

  1. مراجعه به وب سایت های Torrent Tracker (سایت های جسجوی تورنت)
  2. جستجو برای پیدا کردن فایل مورد نظر از بین تورنت ها
  3. دانلود فایل اطلاعات تورنت (این فایل ها با پسوند .torrent یا .manet میباشد)
  4. نصب برنامه Torrent Client و یا استفاده از سایت های مستقیم کننده لینک تورنت
  5. قرار دادن فایل تورنت برای شروع دانلود
  6. پیگیری و مشاهده وضعیت دانلود تورنت

  7. مراجعه به سایت های ترکر (Torrent Tracker) ترکرها سایت هایی هستند که فهرستی بلند از فایل های تورنت را دراختیار دارند. در کل دو مدل ترکر تورنت داریم یکی ترکرهای تورنت عمومی و ترکر های تورنت خصوصی.

ترکرهای تورنت عمومی برای همه قابل دسترس هستش اینها همون سایت هایی هستند که با سرچ Torrent Tracker در گوگل براحتی میتونید پیداشون کنید مثل rarbg.to. (لیست بهترین ترکرهای سایت 2017)

ترکرهای خصوصی سایت هایی هستند که برای ورود به آن باید دعوت نامه از کاربران قبلی آن داشته باشید مثل iptorrents.com . معمولا این نوع ترکرها قوانین خاص خودشون را دارند مثلا روی مقدار آپلود و دانلود حساس هستند.

  1. سرچ برای پیدا کردن تورنت های مورد نظر وارد هرکدام از سایت های ترکر که شوید قسمتی برای سرچ داره که میتوانید برای پیدا کردن تورنت استفاده کنید و یا اینکه در لیست تورنت ها بگردید و تورنت هایی که بنظرتون جالب هست رو دانلود کنید.

  2. دانلود تورنت با سیدهای فعال (Seed) سرعت دانلود تورنت نسبت مستقیمی با تعداد سیدهای آن دارد. سید در واقع کاربری از تورنت است که فایل رو برای دانلود دیگر کاربران به استراک گذاشته است. بنابر این تورنتی که سیدهای بیشتری داشته باشد نه تنها سریعتر دانلود میشود بلکه احتمال اینکه فایل الکی باشه و یا ویروسی باشه خیلی کمتر خواهد بود.

تعداد لیچرها هم در سرعت دانلود شما تاثیرگذار خواهد بود. لیچر، کاربری از تورنت است که درحال دانلود فایل میباشد اما آپلودی ندارد. درواقع لیچر بصورت خودکار بعد از دانلود کامل تورنت به یک سیدر تبدیل میشود و فایل را برای دیگر کاربران تورنت به اشتراک میگذارد بنابراین اگر تعداد لیچرها خیلی بیشتر از سیدر ها باشد شما با مشکل افت سرعت مواجه خواهید شد.

بعد از یافتن فایل تورنت مورد نظرتون میتوانید تورنت را از طریق بیتسو به لینک مستقیم تبدیل کنید و بعد از دانلود شدن کامل آن روی سرورهای بیتسو، براحتی آنرا با دانلودمنیجر روی سیستم خودتون دانلود کنید.